Головна » КЛІНІКА » ВІДДІЛ ОНКОЛОГІЧНОЇ ХІРУРГІЇ » Відділення онкохірургії

Відділення онкохірургії

Ігор Миколайович Пономарьов
Керівник підрозділу:
ПОНОМАРЬОВ Ігор Миколайович
д-р мед. наук,
старший науковий співробітник,
онкохірург вищої категорії
Контактна інформація: (057) 725-50-64
e-mail: imr@ukr.net

 

Підрозділ було засновано ще в 1922 р. як хірургічне відділення у складі стаціонарного; з 1923 р. — хірургічне відділення; з 1962 р. — хірургічний стаціонар у складі відділення променевої патології; з 1984 р. — хірургічне відділення, з 1994 р. – відділення онкохірургії.

Відділення очолювали: І. П. Корхов (1922 р.); д-р мед. наук, проф. О. В. Мельников (1923–1939 рр.); В. В. Москаленко (1941 р.); д-р мед. наук, проф. А. В. Габай (1944–1950 рр.); д-р мед. наук, проф., засл. діяч наук Г. М. Гуревич (1951 р.); М. А. Конторович (1952–1959 рр.); канд. мед. наук Т. П. Субботіна (1960–1961 рр.); канд. мед. наук В. І. Зеленцов (1984–1986 рр.); канд. мед. наук В. С. Григоров (1986–1988 рр.); д-р мед. наук, проф. М. В. Красносельський (1989–1990 рр.); С. В. Тараненко (1991–1994 рр.); канд. мед. наук, доцент П.І. Костя (1994–2004 рр.); з 2004 р. і дотепер д-р мед. наук, старш. наук. співроб. І.М. Пономарьов.

У відділенні налічується 55 ліжок і забезпечені комфортабельні умови для перебування пацієнтів, а також палати підвищеної комфортності.

Підрозділ укомплектовано досвідченими фахівцями. Серед них 2 старших наукових співробітники, 1 науковий співробітник, 1 молодший науковий співробітник, 7 лікарів-онкохірургів, середній і молодший медичний персонал.

Відділення пройшло акредитацію у складі клініки 12.12.2012 р. (акредитаційний сертифікат серія МЗ № 010188) з присвоєнням вищої кваліфікаційної категорії.

Відділення оснащене сучасним медичним устаткуванням, зокрема, це операційні столи та безтіньові лампи нових моделей, стерилізаційне обладнання. Найближчим часом буде впроваджено в роботу новий відеоендоскопічний комплекс.

Фахівці відділення забезпечують висококваліфіковану спеціалізовану онкохірургічну допомогу, розробляють і впроваджують сучасні ефективні технології діагностики, а також хірургічного та комплексного лікування онкохворих, широко застосовують комбіновані методи, виконують складні радикальні оперативні втручання при онкологічних захворюваннях молочної та щитоподібної залоз, шлунково-кишкового тракту, шкіри та м'яких тканин, а також лор-органів, органів грудної клітки та сечовидільної системи.

Особливу увагу приділяють пацієнтам з місцево-поширеними формами раку щитоподібної залози (з проростанням у життєво важливі анатомічні структури: трахею, сонну артерію, стравохід), пухлинами середостіння, легень, стравоходу, грудної залози.

Виконується великий спектр радикальних оперативних утручань при онкопатології травного тракту (включно: реконструктивно-пластичні операції на шлунку, підшлунковій залозі з протезуванням мезентеріальних і портальних судин, великі резекції печінки), колоректальному раку, онкозахворюваннях м'яких тканин і опорно-рухового апарату.

У відділенні постійно удосконалюються технології з одномоментними реконструкціями грудних залоз після радикальних мастектомій з використанням васкуляризованих TRAM-шматків, а також їх гетерореконструкції з використанням еспандерів і алопротезів. Невід'ємним компонентом мамології є естетична корекція форм грудних залоз.

Велика увага приділяється оперативним утручанням хворих з онкопатологією ларинготрахеобронхіальної системи та ішемічною хворобою міокарда із застосуванням апарата АКШ та реконструктивно пластичних операцій на трахеї та магістральних судинах.

За останні роки впроваджено реконструктивно-пластичні операції при онкопатології сечовидільної системи.

Протягом 15 років співробітниками опубліковано 25 статей, 33 тези, отримано 8 патентів.